Стяжка у квартирі: особливості різних технологій

Від якості поверхні підлоги залежить багато факторів. Саме тому ще на початкових етапах ремонтних робіт слід чітко розуміти важливість та необхідність вибору правильної технології. Стяжка у квартирі – це також важливо, як і стяжка підлоги у власному будинку. Для отримання максимально якісного результату у кожного власника нерухомості є вибір із трьох можливих технологій: суха, мокра та напівсуха стяжка.

Стяжка в квартирі та особливості мокрої технології

Мокра стяжка відноситься до класичного варіанту. Вона поза конкуренцією, якщо йдеться про масштабне будівництво. Вона не вимагає використання дорогих матеріалів і при цьому дає довгостроковий результат, звичайно, за умови дотримання технології. Матеріалами, що використовуються в цій технології, є: пескобетон, шпаклівка, ґрунтовка, гідроізоляція та демпферна стрічка. Залежно від обсягів робіт може бути використана бетонозмішувач. Але якщо ми говоримо про стяжку у квартирі, то цього можна уникнути. В результаті дотримання повного циклу технології можна отримати міцну та надійну стяжку. Її головними перевагами можна назвати:

  • — Невелика вартість роботи,
  • — Нескладна технологія,
  • — Тривалий термін служби.

Як і будь-який технологічний процес, мокра стяжка має на увазі такі недоліки:

  • — при потребі великої кількості бетону необхідна бетонозмішувач, — якщо стяжка вироблятиметься на виробничих площах, що у свою чергу піддаватиметься великому навантаженню, потрібно використання армуючої сітки,
  • Тривалий період сушіння.

Стяжка в квартирі та особливості сухої стяжки

Стяжка у квартирі – це дуже важливий момент, який передбачає правильний підхід та вибір певної технології вирівнювання підлоги. У більшості випадків фахівцями використовується саме сухий варіант стяжки підлоги. Це досить швидкий метод, який дозволяється досягти якісного результату і при цьому ідеально рівної поверхні.

Для застосування даної технології знадобиться: шпаклівка, ґрунтовка, керамзит, стрічка димпферна, металеві профілі та гіпсокартон. Часом ця процедура займе близько одного дня, все залежить від масштабів площі. В результаті ви отримаєте надійну стяжку за мінімальний термін монтажних робіт.

До переваг цієї технології можна віднести:

  • — Швидкість,
  • — Не вимагає витрат часу на сушіння, — наступного дня після монтажу можна стелити покриття для підлоги.

Мінуси сухої стяжки:

  • — Висока вартість технології,
  • — страх вологи,
  • — Стяжка не здатна витримувати високі рівні навантаження.
Стяжка в квартирі та особливості напівсухої стяжки

Це, мабуть, єдина технологія, яка має великий успіх, попит і максимальну кількість переваг у будівельників. Технологія передбачає використання таких матеріалів: цементу М500, піску, димпферної стрічки та гідроізоляції. Єдиним недоліком технології є використання пневмонагнітального обладнання. Що тільки підвищує якість роботи.

Отже, напівсуха стяжка в квартирі має такі переваги:

  • — Швидкий період «дозрівання»,
  • — автоматизацію процесу, а значить мінімум сміття та брудної роботи, — максимальна міцність та тривалий термін служби.

Якщо ви все ще стоїте перед вибором, яка стяжка в квартирі матиме максимально позитивний результат, особливу увагу слід приділити напівсухому варіанту.