Які машини найкращі для вантажоперевезень

Види машини для вантажоперевезень: як вибрати тип кузова з урахуванням різновиду та ваги вантажу

Від вибору автомобіля для перевезення як особистого, так і комерційного вантажу залежить його збереження у дорозі. Кожне ТЗ призначене для доставки певних матеріалів чи предметів. При цьому важливо враховувати максимально допустиму вагу вмісту кузова, на який розрахований автомобіль. У цій статті ми розглянемо різні види транспортних засобів та розберемося, як вибрати машину для вантажоперевезень. Потрібне термінове вантажне таксі у Львові? Звертайтесь до https://gruz-taxi.lviv.ua

Різновиди автомобілів за складом

Для доставки вантажів може використовуватися одиночне ТЗ або автопоїзд, що складається з тягача та кількох причепів, скріплених між собою. Для квартирних та офісних переїздів складно знайти більш підходящу машину, ніж газель. Такі автомобілі компактні, досить місткі, мають додаткові місця в кабіні, що дозволяє не наймати ще один транспортний засіб для вантажників. Як правило, вони оснащені закритим кузовом, що захищає його від опадів, сонця та інших зовнішніх факторів.

Автомобілі можуть доповнюватись причепом або напівпричепом. Перший спирається на власні колісні осі. Їзда з причепом вимагає від водія обережності, оскільки він габаритний та досить неповороткий. Напівпричіп не може тримати рівновагу без тягача, тому у від’єднаному вигляді потребує додаткових опор. Такий кузов під час їзди повторює рухи основної машини, що суттєво полегшує керування автомобілем.

Популярні види вантажівок типу кузова

Причепи та напівпричепи можуть бути закритими чи відкритими. Перший варіант більш практичний, чудово підходить для транспортування вантажів на далекі дистанції, так як у дорозі вони будуть захищені від дощу, палючого сонця, снігу та інших примх погоди. До закритих причепів належать:

  1. Тентовані. Кузови цього закриваються еластичним матеріалом, закріпленим на каркасі. Для навантаження/розвантаження тент знімається або відсувається, деякі моделі причепів мають зсувний дах. Під захисним покриттям можна перевозити різні види вантажів у палетах, на піддонах, у мішках тощо. Тент закриє вміст від опадів та сторонніх очей, але не зможе вберегти його від крадіжки, тому залишати на відкритих стоянках без нагляду такі автомобілі не варто.
  2. Ціліснометалічні. Фургони із залізними стінками забезпечують безпеку вантажу, оскільки оснащуються дверима, що замикаються. Надійний та міцний корпус захищає вміст практично від будь-яких зовнішніх впливів, проте при завантаженні та розвантаженні можуть виникнути складності.
  3. Рефрижераторні. Усередині таких кузовів встановлюється холодильне обладнання, що дозволяє транспортувати вантажі, які потребують підтримки певного температурного режиму. У рефрижераторах можна перевозити швидкопсувні, охолоджені та заморожені продукти, квіти, саджанці рослин, медичні препарати тощо.
  4. Ізотермічні. Обшивка таких кузовів виготовляється із теплоізоляційних матеріалів, тому всередині деякий час підтримується температура певного рівня. Причепи не оснащені холодильними установками, тому не підходять для транспортування продукції, що швидко псується, на далекі дистанції.

Машини з відкритим кузовом не забезпечують захист матеріалів і предметів, що перевозяться, від опадів, пилу, сонця та інших зовнішніх факторів. До цієї групи входять бортові причепи, платформи та низькорамні трали. Перші мають відкидні борти по периметру, при опусканні яких можна отримати вільний доступ до вмісту кузова, що полегшує завантаження/розвантаження. Такі автомобілі ідеально підходять для транспортування труб, арматури, цегли та інших будматеріалів. За правилами безпеки такі вантажі не повинні виступати за краї бортів – інакше їх необхідно додатково закріпити.

Платформи та низькорамні трали зазвичай позбавлені бічних стінок. Останні доповнені пандусами або апареллю, необхідними для підйому/спуску автомобілів і техніки, що перевозяться. На платформах зазвичай транспортуються масивні та великовагові вантажі, наприклад, обладнання або спецтехніка, які можна підняти або зняти лише за допомогою вантажних машин.

Спеціалізована техніка

Одним із видів спеціальних машин є цистерна. Циліндричний кузов призначений для перевезення газоподібних та рідких продуктів, оснащений системою наливу/зливу його вмісту. У цистернах транспортується як харчова продукція, так і нафтопродукти, луги, кислоти тощо. Кузов такої машини має виготовлятись із антикорозійних матеріалів, стійких до дії агресивних речовин.

До спеціальної вантажної техніки відносяться самоскиди, лісовози, сміттєвози і т. д. Деякі типи машин призначені для транспортування невеликого переліку продукції або для вантажів одного виду.

Що врахувати під час вибору вантажної машини

Цільнометалеві кузови зазвичай мають двері для заднього завантаження. Якщо ви плануєте транспортувати габаритні предмети, бортовий або тентований причіп з боковими сторонами, що відкриваються, може виявитися зручнішим. Деякі вибухонебезпечні, отруйні вантажі, зріджені гази та інші речовини можуть завдати шкоди людям та навколишньому середовищу, тому для їх перевезення використовуються спеціальні автомобілі.

При виборі причепа варто звертати увагу на вантажопідйомність транспортного засобу:

  • до 3 тонн. До таких машин зараховуються газелі, фургони, мікроавтобуси з об’ємом кузова до 35 м3;
  • до 10 тонн. До цієї групи входять середні машини до 55 м³;
  • від 10 тонн. Великогабаритні транспортні засоби, які мають місткий кузов об’ємом до 80 м³ та можуть використовуватись для доставки великих партій продукції на далекі відстані.

Купівля вантажного автомобіля є доцільною, якщо ви плануєте часто перевозити особисті вантажі або приймати замовлення на транспортування. Для переїзду чи рідкісних доставок краще скористатися послугами транспортних компаній. Такі фірми зазвичай мають великий автопарк і можуть підібрати потрібну машину в залежності від типу та обсягу вантажів, що перевозяться.