Стяжка у панельному будинку Львова

У панельному будинку основа підлоги специфічна, оскільки зроблена з бетонної плити. Звукоізоляція, як і теплоізоляція в таких будинках залишає бажати кращого. Щоб зробити житлоплощу комфортною, доводиться приступати до ремонту, при цьому подбає і про поле. Найкращий варіант на сьогодні – це напівсуха стяжка. Така стяжка в панельному будинку буде найкращим рішенням для ремонту.

Стяжка в панельному будинку – який варіант вибрати

При виборі стяжки для підлоги в панельному будинку слід враховувати, що власне підлога в таких будівлях є бетонною плитою перекриття, яку зверху покривали лінолеумом. Будь-який капітальний ремонт у квартирі обов’язково включатиме і підлогу, і тут механізована напівсуха стяжка буде дуже доречною.

Важливість напівсухої стяжки для панельного будинку пояснюється ще й тим, що в таких квартирах дуже важливим є питання звукоізоляції. Тому механізована стяжка буде виглядати найвигіднішим варіантом.

Пріоритетна перевага для мешканців квартири полягатиме в тому, що укладається стяжка в панельному будинку механізованим способом, тобто всю процедуру можна виконати за один день.

Стяжка в панельному будинку та її головні відмінності

Існують дві основні відмінності напівсухої стяжки від попереднього варіанту. Перше полягає в тому, що розчином є піщано-цементна суміш напівсухої жорсткої консистенції. Друге – більшість процесів виконується за допомогою спеціалізованого обладнання, тому напівсуху стяжку ще й називають механізованою.

Стяжка в панельному будинку та застосування спеціального обладнання

Механізовану стяжку підлоги виробляють за допомогою двох основних механізмів. Перший — це пневмонагнітатель. З його допомогою створює власне розчин та виконується його подача на об’єкт. Другий – дискова шліфувальна машина, яка використовується для затирання та шліфування поверхні. Оскільки технологія німецька, не дивно, що найкращі зразки пропонують саме тамтешні компанії.

Технологія напівсухої стяжки дозволяє заливати стяжку на великій площі – 250 і навіть близько 300 кв.м. (у той час, як рідким розчином можна залити лише 60 кв.м., а сухим – не більше 100 кв.м.).

Стяжка в панельному будинку та армування

У традиційному варіанті стяжки використовується сітка з металу, яка виступає армуючим елементом. У технології напівсухого стягування від цього прийому відмовилися на користь фіброволокна, яке повністю усуває ризик виникнення тріщин. Використання фіброволокна як армуючого елемента дозволяє:

  • відчутно зменшити витрати під час будівельних чи ремонтних робіт;
  • досягти максимального ефекту зв’язування стяжки, за рахунок того, що волокна розташовані хаотично.
Стяжка в панельному будинку – етапи укладання

Для зручності та кращого розуміння процесу розіб’ємо процедуру укладання напівсухої стяжки на кілька етапів:

  • перший крок – це скрупульозні роботи з вимірювання приміщення та попередніх розрахунків;
  • другий крок – підготовка приміщення, зокрема усунення щілин та тріщин, укладання плівки під стяжку, демпферної стрічки, виставлення маяків;
  • третій крок — створення та заливання суміші;
  • останній – фінішне затирання.