При капітальному ремонті квартири в новобудові або хрущовці практично неможливо обійтися без заміни труб водопроводу, каналізації, прокладання нової проводки та монтажу наливної підлоги. І щоб уникнути проблем у майбутньому та облаштувати комфортне житло, важливо виконати всі роботи правильно, з дотриманням чинних норм. У цій статті ми розглянемо тонкощі подібної діяльності та перерахуємо основні етапи.
Розведення сантехніки у квартирі
Особливості процедури
Є два способи розведення труб холодного та гарячого водопостачання, каналізації:
- Трійниковий метод – зустрічається у більшості приміщень. Припускає відведення всіх труб від основного колектора, що простягається вздовж стін. Відмінно підходить для оформлення типових і маленьких просторів, але при облаштуванні великого житла можуть виникнути проблеми з натиском на далекому від точки доступу кінці.
- Колекторне розведення – від місця підключення до кожного приладу та сантехніки відводяться окремі труби, ніяк не пов’язані з іншою технікою. Є можливість перекрити подачу води лише до потрібного агрегату, не відключаючи решту квартири.
Етапи встановлення водопроводів
Для оформлення систем водопостачання під час ремонту в офісі або в житловому приміщенні застосовуються пропіленові, металопластикові та рідше металеві труби. Всі вони розраховані на тривалу службу і не бояться впливу хімічних засобів для чищення.
Монтаж здійснюється за кілька стадій:
- Обговорення з клієнтами кількості сантехніки та приладів, вибір схеми прокладання водопроводу.
- Підготовка шторб за допомогою болгарки або перфоратора дозволяє заглибити труби і приховати їх під обробкою.
- Складання системи, підключення до стояка та каналізації, встановлення лічильників та фільтрів.
- Закладення проштроблених отворів штукатуркою, монтаж декоративних панелей, плитки або іншого оздоблення.
Щоб у разі протікання чи іншої несправності завжди можна було дістатися стиків труб, роблять невеликі лючки. Вони мало помітні і не впадають у вічі.
Розведення електричних мереж у квартирі
Заміна проводки або її початкова прокладка виконуються згідно з встановленим планом або за підготовленою схемою, погодженою з клієнтом. У вторинному житлі нерідко переносяться розетки та вимикачі відповідно до вимог замовника.
Перед початком робіт обчислюється передбачуване навантаження на мережу, виходячи з цих показників вибираються дроти різної товщини. Чим вони товщі, тим більшу потужність розраховані.
Як виконати розведення електрики – основні етапи
- Формується план прокладання мережі та розташування розеток, вимикачів.
- Вирізають штроби під кабельні лінії глибиною до 3 см.
- Провід укладаються виїмки, закриваються коробами або зашпаровуються.
- Встановлюється розподільний щит з ПЗВ та автоматичними вимикачами.
- Прокладаються лінії інтернету, кабельного телебачення, відеоспостереження та сигналізації.
Стяжка підлоги у квартирі – нюанси та етапи
У багатьох квартирах у новобудовах або хрущовках чернові підлоги складно назвати рівними і, якщо їх не вирівняти, виникне безліч складнощів при подальшій експлуатації приміщення та його оформленні. Для цього встановлюється стяжка на основі цементу, керамзиту, армованої сітки та інших комплектуючих.
Як правильно виконати стяжку підлоги
- Простір очищається від сміття та пилу, вимірюється рівень покриття для підлоги.
- Виставляються маяки, укладаються металеві напрямні.
- Висипається керамзит та розрівнюється.
- Зверху заливається шар цементу, завтовшки щонайменше 5 див.
- Стяжка залишається висихати – це витрачає понад добу.
Підлога може оформлятися відразу весь або за окремими приміщеннями. Вибір залежить від особливостей простору та поставлених завдань.
Розведення електрики та водопроводу, стяжка підлоги виконуються за кількома простими правилами. Їх дотримання позбавить власника проблем при подальшій обробці квартири під ключ. Бажано довіряти всі ці операції професіоналам, які мають необхідне обладнання. Наприклад, співробітникам компанії «Ремонтуєм». Ми неодноразово займалися подібними роботами і знаємо всі їхні тонкощі.