Етапи ремонту у квартирі: 7-й — Встановлення міжкімнатних дверей

Установка міжкімнатних дверей — обов’язковий етап капітального та елітного ремонту в квартирі , при яких старі конструкції забиралися при демонтажі оздоблення. Монтаж нових полотен починають тільки, коли вся фінішна обробка вже виконана і жодних великих ремонтних робіт більше не передбачається. Інакше виріб постраждає та втратить свою початкову привабливість. Сам процес розміщення також варто довірити професіоналам, здатним врахувати всі тонкощі та нюанси кожного отвору та у будь-якому випадку підібрати ідеальне рішення. А про основні стадії монтажних робіт ми розповімо у цій статті.

Особливості встановлення дверних полотен

  • Тільки куплені міжкімнатні двері залишають хоча б на добу звикнути до вологості, повітря і температури в приміщенні. Так вони не деформуються і не перекосять у процесі експлуатації.
  • Перед покупкою обов’язково викликають замірника, щоб він зняв точні розміри отвору та допоміг підібрати відповідну конструкцію. Не варто купувати полотно, яке не підходить за параметрами до входу – підігнати його не вдасться.
  • Не потрібно орієнтуватися на дешеві вироби, оскільки вони можуть продаватись без деяких комплектуючих — коробки, фурнітури та інших деталей. Знайти їх буде проблематично.
  • Якщо полотна купуються до завершення основних оздоблювальних робіт, їх бажано зберігати в упаковці і додатково вкривати щільною плівкою. Так ви захистите конструкції від сміття, пилу та пошкоджень.
  • Напрямок відкривання узгоджується заздалегідь.

Етапи встановлення міжкімнатних дверей

Врізання дверних петель за допомогою фрези.

  • Монтаж замка із клямкою, якщо він планувався. Він розміщується на рівній відстані від низу та верху.
  • Збирається короб, розмічається місце роботи та позначаються пази під петлі. Бічні стійки обрізаються з урахуванням необхідності залишення зазору 15-20 мм для кращої вентиляції простору.
  • Установка коробки. Рівність постановки всіх деталей контролюється з допомогою рівня. Для фіксації використовуються спеціальні розпірки та клини, до стіни виріб кріпиться анкерами.
  • Навіс полотна з регулюванням його положення щодо інших деталей.
  • Заповнення порожнеч будівельною піною. Це виконується при закритих дверях із вставленими розпірками.
  • Монтаж планки у відповідь, коли монтажний склад застигне, а його надлишки будуть зрізані.
  • Наприкінці розміщуються лиштва під кутом 45 градусів. Перевіряється рівність розміщення всіх елементів.

Якщо товщина стіни більша за розміри стандартних стійок, то їх доповнюють доборами.

За бажанням клієнта під час ремонту квартири під ключ можуть встановлюватися не міжкімнатні двері, а арки. Так вдасться наповнити простір світлом, а на їх монтаж потрібно менше часу.

Також обов’язково всі конструкції доповнюються невеликим порожком 15-20 мм. Він незамінний, якщо під полотном знаходиться стик двох варіантів покриття для підлоги. Не обійтися без нього якщо підлога в кімнатах різного рівня.

Монтаж міжкімнатних дверей не займає багато часу, якщо всі деталі підібрані з урахуванням розмірів отвору. Достатньо встановити короб в оброблений простір, розмістити фурнітуру, навісити полотно і запінити порожнечі. В останню чергу ставляться лиштва, добори та інші декоративні деталі. Щоб все було виконано ідеально – довірте професіоналам роботи. Наприклад, нашої компанії «Ремонтуєм». Ми неодноразово встановлювали міжкімнатні двері та арки різноманітної конфігурації.