Суворість і холодність у кольорах і формах, а й у матеріалах — головне відмінність техно від інших напрямів. Метал та «металік» — основна вимога стилю при ремонті в офісі або квартирі. Меблі — низькі, присадкуватий. Чіткі геометричні лінії є у всьому. Техніка відіграє ключову роль — вона є частиною інтер’єру. Скло застосовується як елементи меблів або декору. Таке рішення навряд чи можна назвати по-домашньому затишним. Скоріше це вдалий вибір для дизайну офісних приміщень «крутих» компаній.
Основні риси інтер’єру в стилі техно
Основа стилю техно в інтер’єрі — геометрична точність і строгість всіх елементів, що використовуються в просторі. Важливою є і наявність найінноваційних, креативних і показових досягнень технічного прогресу. Ще в такому дизайні не прийнято приховувати інженерні комунікації, навпаки вони виставляються на показ. Наприклад, можна побачити труби, пофарбовані у яскраві кольори чи забрані під скло. Враховуючи все це, не дивно, що деякі приміщення в стилі технічно скидаються на виробничі цехи, склади або заводи. Можете не сумніватися, що інтер’єр створювався саме за таким задумом, якщо побачите:
- Багато пластику, металевих деталей та скла.
- Тяжкі двері з тих же інноваційних матеріалів.
- Стіни, фанеровані із застосуванням грубої фактури.
Що стосується кольору, то він відповідає тим самим принципам побудови дизайнерської концепції. Превалює сірий, металік, хакі, іржавий, можливо, червоний.
Техно, як втілення техногенної катастрофи
Основна ідея, що часто зустрічається у дизайнерських виразах цього стилю та дизайн-проектах квартир – техногенна катастрофа. Про неї можуть промовисто говорити шматки каменю або цегляної кладки з видимою арматурою, несподівано вписані в металеві або скляні поверхні перегородок і стін. У певному сенсі людина, яка знаходиться в такому інтер’єрі, цілком може відчути себе учасником фільму-катастрофи. А тому при створенні техно-приміщення можна взяти за основу виразні кадри сучасних кінохудожніх творів.
Техно — від початку до сьогоднішнього дня
Зародження стилю довелося на 1980-ті роки, як відповідь на загальне тріумфування з приводу досягнень технічного прогресу. Він висловився в тонкому балансі між архітектурним технологізмом і можливими потворними виразами прогресивного шляху. Щоб втілити його в повній точності, необхідно ретельно дотриматися співвідношення різнобічних ефектів стилю.
У 1990-х роках головою метою створення технічного інтер’єру вважалося досягнення максимальної схожості з виробничими приміщеннями. Царство футуризму, зокрема у освітленні, застосування гротескних меблів, виставлення на показ труб і кабелів, усі ці уособлення показної бідності тісно сусідили з дорогими моделями побутової та електронної техніки.
Сучасні вирази техно більш схожі з хай-теком, мінімалізмом, і навіть східними напрямками дизайну. З них поступово пішла гіпертрофована занедбаність, поступившись місцем художньому безладді.